מדע או "ניו אייג'"?

לאחרונה פרסמו  P&W מאמר המדגיש ומבליט את הליקויים בשיטות פרווינג מודרניות.   אני מאוד ממליצה לקרוא את המאמר, אותו ניתן למצוא כאן.  איני מתכוונת לתרגם את כל המאמר – אבל אני כן מרגישה צורך לומר את דעתי בנושא.

אז היכן נמצאת האמת?  מהי התנהלות נאותה לפרווינג?
האם יש לכלול בפרווינג סימפטומים ממשתתפים שנטלו פלצבו בלבד?
האם יש לכלול בפרווינג סימפטומים שעלו לאחר שהמשתתף החזיק ברמדי בלי ליטול אותו?

האם יש לכלול בפרווינג סימפטומים הנובעים ממדיטציה של קבוצה או משתתף יחיד?

השאלה הבסיסית היא: האם הומיאופתיה היא שיטת טיפול רפואית המבוססת על מדע, או שיטה השייכת לקבוצת שיטות הטיפול המכונים ” עידן החדש”?

אז הנה הבעיה:  יש האומרים שכל מה שלא ניתן לתפוס ע”י החושים שלנו – אינו קיים.  לדעתי הם לא מדענים אמיתיים, אלא מדענים הסובלים מתסמונת “ראיית מנהרה”. לעומת זאת יש האומרים שקיימים הרבה תופעות ביקום שהן מעבר לתפיסה האנושית שלנו.   אני מאוד מסכימה עם הדעה השנייה, רק חושדת מ”מורים” הממציאים מפות מפורטות של הלא-מוכר…

אני הגעתי להומאופתיה עם רקע עשיר בניו אייג’.  אני רפלקסולוגית בכירה, מטפלת בכירה בשמנים אתריים – וגם רייקי מאסטר.   עבדתי עם ריפוי בהילינג, וחוויתי חוויות אשר אין להן הסבר מדעי ברור.  אני לא פוסלת את האפשרות לחוות סימפטומים לאחר החזקת רמדי ביד או תוך כדי מדיטציה. ראיתי תופעות כאלו. חוויתי ריפוי מרחוק. אני לא פוסלת או לועגת כאשר מדברים על טלפתיה.

עם זאת … הומיאופתיה היא טיפול רפואי מדעי המבוסס על תפיסה אובייקטיבית. זוהי השיטה שפותחה ע”י הנמן, שיטה  אשר יכולה לרתום את חוק הטבע לפיו הוכח ש”דומה בדומה ירפא”.  הנמן תיאר בדיוק כיצד לגלות את הסגולות  של התרופות, ושוב ושוב הדגיש שתפיסה אובייקטיבית היא הבסיס היחיד בהומאופתיה מעשית, ובלקיחת מקרה, ניתוח מקרה ורישום תרופות.

מתי ראיתם לאחרונה שמישהו בודק את היכולות של אנטי-ביוטיקה ע”י מדיטציה כדי לגלות את התכונות הרפואיות שלה?  מתי ישבתם לאחרונה בכסא של רופא שיניים ובמקום סתימה, קיבלתם הנחיות על מדיטציה כדי לפתור את הבעיה?  או אולי רופא השיניים נתן לכם את המקדחה להחזיק ביד ולהרגיש את הפעולה שלה – במקום לבצע את העבודה הנחוצה אם כי הלא רצויה?

האם היית רוצה שבדיקות ה-FDA של תרופות קונבנציונליות, ככל שהן פגומות ומעוותות, תיעשנה על בסיס חלום ומדיטציה, ושסימפטומים מנוטלי הפלצבו יככבו ברשימת הממצאים הסופית?  האם זה הגיוני? אינכם חושבים שתרופות הומיאופתיות ראויות לפחות לאותה מידה של כבוד?

בהומאופתיה לוקחים את הכלים (התרופות) ועובדים עם האורגניזם הפיזי (הגלוי והסמוי) כדי לרפא את החולה. השיטה היא ברורה. זהו טיפול רפואי מדעי.

הבדיקה היחידה שיכולה להעלות סימפטומים של רמדי היא הפרווינג.  מידע קליני יכול לעזור, אבל בלי להסתמך על פרווינג אין לנו בסיס איתן להיות בטוחים שאנחנו נשענים על חוק הטבע “דומה בדומה ירפא”.  וראו את הערת השוליים לאפוריזם 285 בספר ה”אורגנון” כדי לדעת מה הנמן חשב על עבודה המבוססת על ניחושים.  (אל דאגה, ההערה מצוטטת במלואה בסוף המאמר באתר של P&W)בגלל היותה טיפול רפואי מדעי, ההומאופתיה אינה יכולה להסתמך על רשימה סובייקטיבית של סימפטומים שנלקטו מפווינגים שנעשו בצורה בלתי מדעית ולפי פרוטוקולי ה”ניו אייג'”.

לפרוטוקולים של העידן החדש יש מקום משלהן, כאשר שיטות אלו מיושמות על ידי אנשים שיודעים מה הם עושים בתחום הזה ובאמת רוצים לעזור ללקוחותיהם.

אבל אין להם מקום בהומיאופתיה

למי שמעוניין, כתבתי מאמר בעבר בנושא פרווינג, אותו תוכלו למצוא כאן..

אני מרגישה צורך בוער להביא שוב את הקליפ הבא – כל כך מצחיק אך הוא מדגיש את כל החסרונות והבלבול שקיימים בהומאופתיה של היום.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.