מקרה של שיעול כרוני

לא מועיל אך לפעמים טעים

מקרה של שיעול כרוני

מטופל הגיע אלי לפני כמה שנים עם שיעול כרוני. החולה גבר בן 75 , רופא במקצוע. הוא סבל משיעול במשך שנים. הוא עבר את כל תהליך האיבחון הקונוונציונלי, נבדק בכל בדיקה אפשרית למגוון רחב של מחלות. האבחנה האחרונה הייתה ריפלוקס ורשמו לו תרופות גסטרו, שלא הועילו.

רשמתי לו Causticum  ולאחר החמרה קלה במערכת אחרת, השיעול נעלם והחולה חזר לקו הבריאות – למרות שהיה נבוך לספר לעמיתיו כי הוא נאלץ לפנות לרפואה אלטרנטיבית לריפוי אמיתי.

עם זאת, לפני שנה הוא בא שוב לביקור. השיעול חזר, למרות שהסימנים לא היו חמורים כמו בעבר. הרופאים הגיעו לאותה המסקנה לאחר שפסלו כל אפשרות אחרת – הם פסקו כי המטופל סובל מריפלוקס, ורשמו לו שוב פעם תרופת גסטרו שלא עזרו.

השיעול היה יבש והתקפי, מתחיל בדגדוג בגרון. החולה גם דיווח על תחושה של יובש בחיך הקשה בשעת יקיצה בבוקר, שהוקלה ע”י שתיית מים.  היובש הורגש אך ורק בחיך, לא בכל חלל הפה או בלשון.

שאלתי מה קרה לפני תחילתו המחודשת של השיעול. המטופל דיווח שהוא התעלף תוך כדי עבודה. הרופאים אינם בטוחים בסיבה, אמר,ורשמו לי סטטינים (הכולסטרול שלו היה נורמלי), תרופות להורדת לחץ הדם (לחץ הדם שלו היה נמוך בדרך כלל), ותרופות לדילול הדם. השיעול החל זמן קצר לאחר תחילת נטילת תרופות אלו. המטופל הפסיק לקחת את התרופות כמה חודשים לפני הביקור אצלי, והשיעול נחלש אך לא נעלם.

החולה דיווח על החרפה ממזון יבש, וחשב שאולי יש החמרה בשיעול במצבי לחץ. בנוסף, הוא אמר כי מאז שהתעלף, היה לו קושי בנשיפה, בדיקת נשיפה אישרה את דבריו.

לקחתי את סימפטומים הבאים לרפרטוריזציה הבאה:

המקרה השתקף יפה בקריאת הפרווינג של Nux-V, אך המקרה תואר היטב גם ב-Staph.  המטופל גם דיווח שהיו לו בעיות שיניים כל חייו.  עם זאת, נושא השיניים לא היה על הפרק, ו-Staph לא כיסה את ההחמרה ממזון יבש, שכן היה בין הסימפטומים הוודאים של המקרה.   Phosphoric Acid גם נראה טוב עבור מטופל זה, שדיווח על חולשה מרובה לאחר ההתעלפות.  עם זאת, הוא לא היה חלש עכשיו.  דברנו עוד קצת, והוא אמר “אני נוטה לחוסר סבלנות מוגזמת כאשר הדברים לא קורים איך שאני רוצה שיקרו.”

רשמתי Nuv-V, שריפא.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.