מקרה של פציעה במפרק הכתף

pain in shoulderלאחרונה נזכרתי במקרה שלקחתי בעודי הומאופתית טריה ולא מנוסה.

קרוב משפחה החליק ונפל, ונפגע קשה בכתפו הימני.  נתתי ארניקה מיד לאחר הפציעה, ובמשך 24 השעות הבאות.  המצב השתפר מעט ואח”כ התדרדר. ניסיתי שורה של תרופות אחרות אך שום דבר לא עזר.

המטופל נסע לחדר מיון ועשו לו צילום.  נאמר לו שחלקים זעירים של העצם כנראה נשברו ונמצאים כעת בתוך אזור המפרק.  כל זאת בערבון מוגבל – הם לא היו בטוחים בזה לגמרי .  נאמר לו שלאט לאט, עם פיזיותרפיה אגרסיבית, יוכל שוב להניע את היד ללא כאבים.  תהליך הריפוי יקח כחצי שנה ואולי יותר.  נתנו לו ארקוקסיה, לא נתנו לו מנשא ליד, ושלחו אותו הביתה.

הוא צילצל זמן קצר לאחר מכן, כמעט בוכה מכאב. לאחר לקיחת  הארקוקסיה, הוא קבל כאב ראש בלתי נסבל.  הוא ביקש לנסות שוב עם הומאופתיה. נתתי לו תרופה אחת ואחרונה.

האיש הזה לא היה מסוגל ליישר את זרועו.  הוא ישב, או עמד, כאשר כתפו הימנית כפופה, ותמך בזרוע בתנוחה כפופה בעזרת ידו השניה. כף ידו הימנית הייתה מכווצת באגרוף לכיוון הגוף – או מכאב או בגלל שהוא לא יכל לשחרר אותה.

בתוך 20 שניות של נטילת התרופה בפעם הראשונה, היה מסוגל לפתוח את ידו הימנית, פשוטו כמשמעו.  תוך חצי שעה עד שעה של טיפול, הוא הצליח לשחרר את ידו הימנית.  במשך שלושה הימים, חזרה 90% יכולתו להניע את הכתף והזרוע בצורה חופשית, אם כי נשארו עדיין קצת כאבים.

הוא המשיך לקחת את אותה התרופה לחודש ימים. הכאב נעלם. התרופה הייתה Ruta 30C שנתתי במים לפי השיטה המתוארת במהדורה השישית של האורגנון.

ב”ביקור החוזר” הזה, השתמשתי רק בשני סימפטומים – ואלה הרובריקות שהייתי לוקחת היום במקרה כזה: פציעה בעצמות בעקבות נפילה, הרעה מהארכת האיבר.  הנה הרפרטוריזציה:

Ruta shoulder case rep

בפרווינג מצאתי את הדברים הבאים:

Ruta shoulder case MM

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.