תוכנת הסינופסיס של P&W

מה זה תוכנת ה”סינופסיס” של  P & W? כיום אני משתמשת כמעט אך ורק בתוכנה זו לעבודה השוטפת שלי בהומאופתיה.  מה כל כך מיוחד בתוכנה זו?synopsis 2012 logo

התשובה?  ספר הכיס הטיפולי של בונינגהאוזן (Therapeutic Pocketbook).   ללא ספק.  הכלי הקטן הזה היה בשימוש במהלך ימי הזוהר של ההומאופתיה, כאשר תוצאות ההומאופתיה הדהימו את העולם הרפואי, ומאות אלפי פציינטים נעזרו בשיטה. השיטה והגישה של בונינגהאוזן קיבלו את אישורו של האנמן, שראה בו ממשיך דרכו ומייצג מהימן של ההומאופתיה האמיתית.

פולוני את וויוור תרגמו את ספר הכיס הטיפולי ישירות מכתבי יד של בונינגהאוזן ומהמהדורה הראשונה בגרמנית משנת 1846.  לאחר התרגום לאנגלית, ספר הכיס תורגם לספרדית ולעברית.  כל השפות האלו, כולל הגרמנית המקורית, נכללות בתוכנה.  התוכנה הופכת כלי זה לנגיש וקל לשימוש.

כמובן, כדאי ללמוד את גישתו ושיטתו של בונינגהאוזן כדי להפיק את מירב התועלת מספר הכיס הטיפולי.  למרות הפופולאריות של השיטה בימיו, בזמנו של קנט, רוב הומאופתים כבר לא ידעו איך להשתמש בספר הכיס.

התוכנה של P & W מבוססת על שנים של מחקר דקדקני בספריות באירופה, שכללה עבודה על כתבי יד נדירים.  משילוב מיומנותו של גארי וויבר בהומאופתיה ובמחקר עם מומחיותו של ולדימיר פולוני, מעצב פלטפורמת ה-OpenRep האינטואיטיבית, נוצר כלי מעשי וחיוני לכל הומאופת שמתייחס ברצינות לעבודתו.

אני מצאתי ששיטות אלה מציעות ודאות ברתימת כוחו האמיתי של חוק “דומה בדומה ירפא” במרשם התרופה, בגלל הראשוניות של העבודה, והקרבה ההדוקה לפרווינגס המיוצגת בספר הכיס.

מה מקבלים בחבילת הסינופסיס?

בערך 17 רפרטוריס, כולל קנט, בוריקה, ועוד
כ-300 מטריות מדיקה וטקסטים הומאופתים חשובים אחרים.
ארכיון – מאפשר לחוקרים לחפש בעמודים סרוקים של טקסטים מודפסים מקוריים ממקרים, כתבי עת וספרים

ממשק העבודה פשוט ואינטואיטיבי לשימוש.  בסרטון הבא תוכלו לראות הדגמה של עבודה עם התוכנה בעברית.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.